czwartek, 7 maja 2015

"Kiedy nadciąga ciemność" Alexandra Ivy


Tytuł: Kiedy nadciąga ciemność.
Autor: Alexandra Ivy.
Tytuł oryginału: When Darkness Comes.
Wydawnictwo: Wydawnictwo AMBER.
Ilość stron: 364
Opis: Są potężni i wieczni, i spragnieni smaku krwi. Lecz przeznaczeniem każdego z nich jest strzec niezwykłej śmiertelniczki. W jej obronie Strażnik Wieczności nie zawaha się przed niczym. I nie ulęknie się niczego - poza miłością…

Ten dzień zaczął się dla Abby źle, a skończył - zupełnie niezwykle. Była świadkiem morderstwa, cudem uniknęła śmierci, doświadczyła zdumiewającej wizji, a teraz znalazła się na łasce i niełasce fascynującego Dantego - który równocześnie pociąga ją i przeraża. Wkrótce Abby odkryje, że zostali związani mrocznym przeznaczeniem. Że Dante, kilkusetletni wampir, chroni ją przed niebezpieczeństwem nadciągającym z samej otchłani piekieł. Lecz czy ten nieziemski obrońca zdoła ocalić ją przed nim samym?„Kiedy nadciąga ciemność” to pierwsza część serii Strażnicy Wieczności. Główną bohaterką jest Abby Barlow, młoda kobieta, która stara się zarobić na czynsz pracując jako osoba do towarzystwa Seleny LaSalle.
 Abby wiodła normalne życie, gdzie jej jedynym zmartwieniem było to, aby nie wylądować na ulicy. Pracując u Seleny poznała niesamowicie przystojnego Dantego, który od pierwszego spotkania zawrócił jej w głowie i przez długi czas był obiektem jej snów i, choć nie chciała się do tego przyznawać nawet przed samą sobą, marzeń. Wydawał jej się nieosiągalny, a ona była tylko nijaką pracownicą, która musiałaby dokonać cudu, aby zdobyć jego sympatię. Okazuje się, że rozbicie kosztownej wazy z epoki Ming może dorównywać cudowi.
W życiu Abby zaczynają dziać się naprawdę dziwne rzeczy. W jednym momencie klęczała nad kawałkami rozbitej wazy, w drugim oglądała śmierć człowieka, a trzecim uciekała przed najróżniejszymi demonami i innymi stworami ciemności, które tylko pragnęły jej śmierci. To wszystko mogło być znośne jedynie dlatego, że u jej boku stał Dante, jej obrońca, Strażnik Ciemności, który nie zawaha się przed zrobieniem wszystkiego, aby tylko Abby była bezpieczna. Jednak kiedy mężczyzna wyznaje jej prawdę, wprowadza w świat ciemności oraz wyjaśnia co się z nią stało, Abby zaczyna patrzeć na wszystko inaczej. Czy Dante przestanie być obiektem jej romantycznych marzeń? A może poznanie całej prawdy sprawi, że stanie się dla niej kimś więcej, niż tylko obrońcą?
Historia jest jednocześnie tajemnicza i mroczna oraz przesycona namiętnością i pożądaniem. Abby Barlow radzi sobie nie tylko z strasznymi wspomnieniami, które straszą ją każdej nocy, ale również teraźniejszością, kiedy zostaje wprowadzona w świat demonów i ciemności, z której nie ma ucieczki. Wciąż jednak pozostaje kobietą; nie lubi przyznawać się do słabości oraz potrzeby pomocy, ma swoja dumę i potrafi odgryźć się nawet najgroźniejszemu wampirowi, jeśli jest taka potrzeba. Przez linijki tekstu przeplata się również dawka humoru, która załagadza nieco mroczna historię.
Nie mogę powiedzieć, że jest to jedna z tych książek, które trzymają w napięciu. Faktycznie, wciąga i czyta się szybko, jest przepełniona w akcje, więc czytelnik na pewno się nie zanudzi podczas czytania, ale brakuje zaskoczenia. Zakończenie jest troszkę nijakie, zbyt szybko i łatwo to wszystko się skończyło. Sądziłam, że ostatnie strony sprawią, że nie wytrzymam z napięcia, zwłaszcza, że fabule jest naprawdę ciekawa, ale niestety się zawiodłam. Autorka całe napięcie zużyła już w połowie książki, więc koniec nie był już zaskakujący.
Jednak pomimo tego zachęcam do przeczytania. Na pewno nie jest to lektura dla młodszych czytelników oraz jest to typowe paranormalne romansidło dla kobiet, ale czyta się przyjemnie i jest to wspaniała książka na nudne wieczory. 

Moja ocena:
7/10Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś i pozwalasz mi się rozwijać. Zostaw po sobie ślad; lubię, gdy wyrażasz swoją opinię. Chętnie się odwdzięczę i zajrzę do Ciebie, tylko zostaw link :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.