czwartek, 27 sierpnia 2015

"Mroczna Bohaterka. Kolacja z Wampirem." Abigail Gibbs.


Tytuł: Kolacja z Wampirem.
Autor: Abigail Gibbs.
Tytuł oryginału: Dinner with the Vampire. The Dark Heroine.
Wydawnictwo: Muza.
Ilość stron: 560
Opis: Przypadkowe spotkanie na Trafalgar Square odmienia życie Violet Lee, ukazując jej świat, którego nawet sobie nie wyobrażała: istniejące poza czasem miejsce, w którym elegancja, bogactwo, wspaniałe dwory i wytworne przyjęcia są znamionami dekadencji, w jakiej żyją jego mieszkańcy. Za tym przepychem kryje się mrok, którego ucieleśnieniem jest charyzmatyczny i śmiertelnie groźny Kaspar Varn. Violet połączy z Kasparem niebezpieczna namiętność, za którą obydwoje będą musieli zapłacić wysoką cenę…


Każdy z nas wiedzie normalne życie. Chodzimy do szkoły i pracy, jemy, śpimy. Żyjemy w świecie, gdzie nie ma żadnych stworzeń nadnaturalnych i magii. Violet Lee także prowadziła takie Zycie, nie było w nim nic niezwykłego poza kolorem jej oczu, dopóki nie stała się świadkiem rzeźni, gdzie grupka wampirów zabiła z zimną krwią trzydziestu mężczyzn. Violet stara się uciekać, ale zostaje porwana przez wampirów, aby stać się ich więźniem w domu rodziny królewskiej, Varnów. Wśród nich jest następca tronu, Kaspar, który denerwuje Violet swoją arogancją i narcyzmem, oraz Fabian, przyjazny wampir, który zyskuje przyjaźń ze strony Violet.

                Dziewczyna, zostając w Varnley, poznaje sekrety związane ze śmiercią królowej wampirów oraz tajemnice skrywane przez jej ojca. Dotychczasowe rzeczy, które były tylko bajkami, stają się rzeczywistością, a Violet musi wybrać między staniem się wampirem a wiecznym więźniem. Poznaje również Przepowiednię o Bohaterkach, dziewięciu kobietach, które muszą się odnaleźć i połączyć, aby na świecie zapanował pokój. Violet Lee zaczyna co raz bardziej zagłębiać się w świat wampirów, dowiaduje się rzeczy, o których chciałaby nigdy nie usłyszeć, a młody książę Kaspar staje się dla niej kimś, kim nigdy nie pomyślałaby, że mógłby być.
                Jak zapewne wiecie, Kolacja z Wampirem jest kolejną książką, która pierwotnie powstała na serwisie Wattpad. Nie ukrywam, że czytając czułam się, jakbym czytała przeciętne opowiadanie w Internecie, a nie dobrą książkę. Pomimo tego autorka jednak wymyśliła dobrą fabułę i zapisała historię prostym, przyjemnym w czytaniu językiem, co sprawia, że książkę czyta się szybko i miło. Poza wątkiem, który powtarza się praktycznie wszędzie, czyli główna bohaterka jest w trójkącie miłosnym, gdzie dwójka facetów chce z nią być, a ona i tak wybiera tego złego, książka jest interesująca i an swój sposób zaskakująca. Autorka pisała tak, aby czytelnik przez ponad połowę książki był pewny jednej myśli, a następnie wprowadziła go w zaskoczenie, rozwiewając wszelkie domysły, jakie sobie stworzył.
                Oczywiście, książka może i nie jest dziełem sztuki i jest nieco niedopracowana, ale warta polecenia, jeśli lubi się takie gatunki (czyt. Romans z wampirem). Chociaż ostrzegam, KSIĄŻKA ZAWIERA SCENY ŁÓŻKOWE. 

Moja ocena:
7/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś i pozwalasz mi się rozwijać. Zostaw po sobie ślad; lubię, gdy wyrażasz swoją opinię. Chętnie się odwdzięczę i zajrzę do Ciebie, tylko zostaw link :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.